Obecnie...
Spalam tłuszcz
Buduję masę
DEFENDO - unikalny system samoobrony"FITNESS PARK" ul. Chrobrego 22 (Centrum)ZUMBA Fitness Radom - Kasia Gac Fitness LifeGOLD'S GYM KUP JEDEN PRODUKT, NA DRUGI TAŃSZY OTRZYMASZ 50% RABATU!


Wyniki I otwartych mistrzostwa klubu fitness "OLIMP" w siłowaniu na rękę 30.05.2008
19.06.1481 12:12

        Ostatnie zawody z cyklu siłowań na rękę za nami. Zanim przejdziemy do szczegółów zawodów pozwolę sobie na małe podsumowanie całego cyklu imprez. Podczas wszystkich imprez wystartowało blisko 100 zawodników, wiele osób mogło poznać siłowanie na rękę od profesjonalnej strony, słowo "armwrestling" w Radomiu przestało być obce. Udało się stworzyć grupę zawodników, którzy w każdym kolejnym starcie poprawiali swoje osiągnięcia. Chciałbym podziekować sponsorom, mediom, moim bliskim osobom za okazaną pomoc przy organizacji tych imprez. Bez Was nie było by tych imprez.

Z racji ostatnich zawodów z cyklu w klubie "OLIMP" przygotowaliśmy dla zawodników oraz kibiców małą niespodziankę. W zawodach poraz piewszy wystartował nasz propagator oraz sędzia zawodów Łukasz Piechna. Dodatkową ciekawostką było to, że Łukasz nie wystartował w kategorii lekkiej do której należy (waga 74 kg), lecz w kategorii ciężkiej z najsilniejszymi zawodnikami...

Większość kibiców domyślała się, że konfrontacja z dotychczasowym nie pokonanym zawodnikiem mistrzostw Bogdanem Ćwikiem oraz Łukasza Piechny stanie się faktem, wieczór w klubie OLIMP zapowiadał się arcy ciekawie. Zawodnicy już od dłuższego czasu zabiegali o walkę na oficjalnym gruncie, ponieważ wokół pojedynku tych dwóch Panów pojawiało się wiele spekulacji.

Nie trudno się domyśleć, że walka 30 kg lżejszego Łukasz z nie pokonanym Bogdanem rozpaliła publiczność do czerwności. Pierwsze starcie nastąpiło w walce o bezpośredni finał zawodów. Po długim wyrównanym pojedynku wygrał Bogdan. Nie oznaczało to koniec startu Łukasza, ponieważ w zawodach armwrestlingowych pojedynki toczą się do dwóch przegranych. W finale czekał już Bogdan, a Łukasz musiał walczyć o finał w grupie przegranych gdzie gładko pokonał wszystkich przeciwników i awansował do finału, gdzie ponownie zmierzył się z Bogdanem. Popularnemu "Bodziowi" wystarczyło tylko jedno zwycięstwo do wygrania rywalizacji, Łukasz musiał wygrać dwa razy. Pierwszy pojedynek finałowy podzielił publiczność, wrzawa i doping widzów jest trudny do opisania. Po długim wyczerpującym pojedynku zwyciężył Łukasz Piechna. Po ok. 10 min. przerwie przystąpiliśmy do decydującej walki. Sędzia skrupulatnie ustawiał zawodników, po kilku korygujących uwagach pojawiła się komenda "GO!" Łukasz trafił w tempo i błyskawicznie położył Bogdana, który nawet nie drgnął. Kibice nie zdążyli nacieszyć się tym pojedynkiem. Zwyciężcą został Łukasz Piechna. Po zawodach Bogdan Ćwik powiedział: "trochę przespałem komendę startową, dlatego nie postawiłem porządnego oporu, mam nadzieję że wkrótce dojdzie do rewanżu..."

W zawodach wystartowało prawie 20 zawodników. Oficjalne wyniki I Otwartych mistrzostw fitness klubu "OLIMP" w siłowaniu na rękę pod honorowym patronatem Prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniakai:

Kategoria lekka:
1. Cłapa Mateusz
2. Guść Maciej
3. Tararuj Przemek

Kategoria ciężka:
1. Piechna Łukasz
2. Ćwik Bogdan
3. Kupisz Jerzy

Finał w kat. lekkiej (Cłapa Mateusz vs Guść Maciej):

 

 "Straszak Sebastiana" - psychologiczne spojrzenia przed walką (Brzyski Sebastian vs Piechna Łukasz)

 

Jeden z bardziej widowiskowych pojedynków (Tomek vs. Kubisz Jerzy)

 

Najbardziej widowiskowa walka wieczoru (Piechna Łukasz vs Bogdan Ćwik)

 

 Jak widać na zdjęciu poniżej ten pojedynek kosztował Bogdana Ćwika wiele sił :)

 

Dekoracja w kat. lekiej (od lewej: Tararuj Przemek 3 m., Cłapa Mateusz 1 m., Małek Paweł - właściciel OLIMP, Guść Maciej 2 m., Góral - organizator)

 

Nie zabraklo popisow zawodnikow podczas zawodow:

 

Jako organizatorzy cieszymy się, że zebraliśmy bardzo dobre opinie od widzów oraz startujących. Gwarantujemy, że kolejna impreza będzie jeszcze lepsza!

Kolejne zmagania odbędą się 22 czerwca w klubie studenckim "AULA", będą to I Otwarte Mistrzostwa Radomia w Armwrestlingu, już dzisiaj serdecznie zapraszamy na te ekscytujące zawody. Wkrótce podamy wszystkie szczegółowe informacje odnośnie tej imprezy.

Dzięki uprzejmości firm KAIZEN oraz ATLETA zawodnicy mogli startować w profesjonalnych koszulkach do Armwrestlingu przygotowanych na indywidualne zamówienie przez firmę "TETA" - największego w Polsce producenta odzieży dla osób uprawiających sporty siłowe. Te elitarne koszulki zawodnicy po imprezie mogli zachować dla siebie.

Rozdaliśmy nagrody o łącznej wartości ponad 5000 zł. Nagrody ufundowały firmy:
Olimp Supplements
Kaizen Nutrition
Biotech USA Nutrition
Body Art Factory - studio tatuażu
Elita
Headblade.PL
Pizzeria DaGrasso
Restauracja Colosseum
Mała Gastronomia Hala Selgros
Auto-Myjnia Kubuś
TETA Wear Company
Klub "Fitness Centrum"

Medialnie nas wspierają:
Telewizja Dami
Radio Rekord
Tygodnik 7Dni
Echo Dnia
Kulturystyka i Fitness Sport Dla Wszystkich
Grupa KK Studio Art-Press-Media
www.strongman.pl

W dziale galeria zamieściliśmy szczegółową foto relację z zawodów: http://www.atleta.radom.pl/galeria/13

Zachęcam do komentowania zawodów, jeżeli macie jakieś sugestie to proszę śmiało pisać. Konstruktywne oceny widzów/zawodników też mile widziane :)

Komentarze:
GÓRAL - 05.06.2008 00:20
i dzieki Lukaszowi to wszystko jest na wysokim poziomie. Przypomnijcie sobie pierwsze zawody w Championie jak to bylo, widzicie jak to wszystko poszlo do przodu? Doslownie pod kazdym wzgledem: sportowym, organizacyjnym itp. bardzo mnie to cieszy.

Linuks - 19.06.754 12:12
Racja , klimat niepowtarzalny. Mimo nie dużej liczby startujacych zawodników walki były bardzo zacięte, bardzo emocjonujące i ciekawe dla publiczności. Brawa i podziekowania dla >> GÓRALA << za bardzo dobra organizacje. !!

Sebastian - 19.06.6672 12:12
Bardzo dobre zawody i niepowtarzalny klimat, a ja cóż przystąpiłem do zawodów z marszu i robiłem dobrą minę do złej gry w końcu liczy się dobra zabawa i sport. Gratulacje dla wygranych!

Linuks - 19.06.3677 12:12
Szkoda ze Bogdan nie chcial sie po finale ze mna złapac. Pozdro...

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!
 
Cześć Góral! Jaka jest najskuteczniejsza kreatyna zwiększające masę ciała i obwody mięśni (tyle jest teraz tych odmian kreatyny: jabł...
Suplement Miesiąca: L-TYROZYNA Wraz z nowym rokiem zaczynamy nowy cykl artykułów na temat interesujących i wartościowych suplementó...
Aerobiczna "szóstka" Weidera. Jest to zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha wykonywane w celu spalenia tkanki tłuszczowej zalegaj...
Olej z pestek Dyni Kolorowa sałatka mięsna: 2 duże cebule, sól, 40 dkg ugotowanego chudego mięsa wieprzowego, wołowego i kurczaka (np....
Jaką role pełni tłuszcz i jakie są jego właściwości? To dobre pytanie.... Jak wiadomo to co jemy ma wielki wpływ na nasz rozwój...
Na zdjęciu Radek Słodkiewicz nakłada bronzer swojemu bratu, a zarazem poodopiecznemu Tomkowi Słodkiewiczowi, niezła różnica co?...