Jak Ci sie podoba nasza strona?
Super
Brakowało takiej strony
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
"FITNESS PARK" ul. Chrobrego 22 (Centrum)ZUMBA Fitness Radom - Kasia Gac Fitness Life"ATHLETIC Fitness Club" ul. Królowej Jadwigi 1 (oś. Michałów)GOLD'S GYM KUP JEDEN PRODUKT, NA DRUGI TAŃSZY OTRZYMASZ 50% RABATU!


DEFENDO - PRZETRWANIE NA ULICY - unikalny system samoobrony
20.08.2011 18:17

Czasami słyszymy opinie, że ofiarami brutalnych ataków ulicznych najczęściej są osoby, które same się prosiły o to. Podczas dyskusji przy stole, wszyscy stajemy się „ekspertami” do spraw bezpieczeństwa i z uśmiechem na twarzy stwierdzamy, że najlepszym rozwiązaniem jest „nie pakować się w kłopoty”, a najskuteczniejszą samoobroną jest bieganie – nie ma co zgrywać bohatera. Tak, to wszystko prawda, jednak ludzie widząc zagrożenie zadziwiająco rzadko wybierają te najoczywistsze opcje. Czy wszystkie problemy związane z bezpieczeństwem osobistym możemy sprowadzić do tak banalnie prostych rozwiązań? Czy zawsze mamy możliwość zauważyć zbliżające się zagrożenie? Czy podczas spokojnego spaceru z rodziną też możemy uciec? Albo jadąc w tramwaju? Czy nasze wyobrażenia o atakach ulicznych opierają się bardziej na doświadczeniu życiowym czy na filmach, wiadomościach telewizyjnych i opowieściach znajomych? Na pewno wiemy, jak będziemy się zachowywać pod wpływem strachu? Czy stres zadziała na nas mobilizująco czy spanikujemy? Czy nasze fantazje, w których ratujemy wszystkich z opresji niczym bohaterowie kina akcji mają coś wspólnego rzeczywistością? Kto będzie szybszy i kto będzie miał przytłaczającą przewagę: agresor, który już zaplanował wszystko czy zaskoczona ofiara?

Możemy zadać sobie pytanie: jaka jest szansa, że kiedykolwiek spotka mnie sytuacja, w której będę musiał wykorzystać umiejętność przetrwania? Nie jest wygodne zastanawiać się nad tym, że w otaczającym nas świecie żyją ludzie, którzy są lub byli ofiarami przemocy. Ofiarami swoich partnerów, członków rodziny, znajomych, przełożonych w pracy, chuliganów, psychopatów i bandytów. Wydaje się nam, że są to postacie żyjące na paskach informacyjnych kanałów telewizyjnych, odseparowane od naszej rzeczywistości. Jednak prawda jest taka, że każdy z nas w swoim otoczeniu zna kogoś, kto został ofiarą takiej sytuacji. Jednocześnie istnieje spore prawdopodobieństwo, że osobiście znamy lub codziennie mijamy samych sprawców (sąsiad, kolega z pracy itp.). To nie jest prymitywna próba zasiewania strachu, tylko zwykły fakt.

W obliczu zagrożenia ludzie nie dzielą się na bogatych i biednych, na pięknych i brzydkich, na silnych i słabych. Jedynie na tych, którym udało się przetrwać i na tych, którym nie. Nasza pozycja społeczna, nasze osiągnięcia tracą swoje znaczenie, gdy zdajemy sobie sprawę, że wkrótce możemy wszystko stracić. Nasz umysł w ciągu ułamka sekundy przewartościowuje całe nasze życie, a dowodzenie nad naszym ciałem przejmuje jakaś „obca siła” - nasze naturalne reakcje. Wtedy liczy się tylko jedno: aby przetrwać.

Natura wyposażyła nasz organizm w mechanizmy służące ratować nasze życie, które odpowiednio wykorzystane stają się naszymi sojusznikami. Owe umiejętności podparte doświadczeniem, wiedzą i treningiem zwiększają nasze szanse przetrwania.

Defendo (łać. bronić) to system samoobrony oparty na doświadczeniu, na wiedzy i technikach, które na przestrzeni setek lat okazały się najbardziej skuteczne w walce wręcz. Tu naprawdę nie ma znaczenia Twoja kondycja, sprawność, doświadczenie w sztukach walki, wiek ani płeć, ponieważ budujemy od podstaw. W efekcie kształtujemy ekspertów przetrwania w niezwykle trudnych warunkach.

Defendo uchodzi za system europejski, pomimo, iż zawiera wpływy również z innych części świata. Choć jest to system nowoczesny, jego korzenie sięgają aż do starożytnej historii naszego kontynentu. Opiera się on na technikach, które wywodzą się z podstawowych reakcji obronnych w wypadku realnego zagrożenia życia i które w dużej mierze były dobrze znane przez naszych przodków. Defendo czerpie między innymi z takich źródeł jak muay thai, boks, zapasy, Defend-U, Krav Maga, Kapap. Aby wyjść naprzeciw europejskim wymaganiom, DEFENDO jest rozwijane w oparciu o europejską kulturę i środowisko. Klimat, środowisko i kultura tworzą zespół uwarunkowań, który musi zostać wzięty pod uwagę przy rozwijaniu realistycznego systemu samoobrony.

Nasz system szkoleniowy jest efektem badań i kolekcjonowania wiedzy przez blisko 40 lat. Szef i założyciel organizacji Defendo Alliance, Jyrki Saario, jeżdżąc po całym świecie zbierając doświadczenia w zakresie walki oraz studiując historię walk, wyselekcjonował 65 technik, które pokrywają cały obszar nowoczesnej samoobrony (ataki, obrony, duszenia, dźwignie, obchwyty, parter uliczny, nóż, pałka, pistolet). Jyrki Saario był pionierem Muay Thai w Skandynawii (od lat 70-tych w sumie 13 lat spędził w Tajlandii), jest expertem Krav Maga (Expert level 2 – dyplom instruktorski otrzymał od samego Imiego Lichtenfelda), posiada 5.dan kick-boxing (WAKO), jest najwyższej klasy trenerem boksu w Szwedzkiej Federacji Boksu oraz instruktorem Kapap, Wing-Tsun i Karate. Był współorganizatorem pierwszych zawodów typu submission fighting w Szwecji. Jego otoczenie określa go mianem „naukowca ulicznej walki”, człowieka, który łączy w sobie mistrza walki, historyka i specjalistę od psychologii stresu.

DEFENDO jest stosunkowo łatwym do opanowania systemem, ponieważ skupia się na bardzo szerokiej gamie zagrożeń współczesnego świata, natomiast oferuje małą ilość kompleksowych rozwiązań. Zasada minimalnej ilości technik pozwala, aby poprzez powtarzalność tych samych struktur w różnych sytuacjach, uczestnicy po stosunkowo krótkim czasie nauki byli w stanie skutecznie odtworzyć zdobytą wiedzę w sytuacji maksymalnego stresu.

Podstawowe techniki DEFENDO są oparte na psychologicznym podejściu do strachu, stresu, poczucia zagrożenia i tym jak je wykorzystać, gdy przetrwanie zależy od własnej siły fizycznej.

System zapewnia osobom trenującym profesjonalne i bezpieczne szkolenia. Zajęcia są zróżnicowane i wpływają na poprawę kondycji fizycznej, dodają pewności siebie, rozwijają umiejętność wczesnego rozpoznawania niebezpieczeństwa i dają wiedzę jak przeżyć w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia. Na treningach obowiązuje zestaw ochraniaczy, który zapewnia bezpieczeństwo uczestników.

Szkolenia prowadzi starannie wyselekcjonowana, międzynarodowa kadra instruktorska, rozwijająca swoje umiejętności pod okiem światowych ekspertów organizacji Defendo Alliance. Treningi prowadzone są w przyjaznej atmosferze, w towarzystwie osób o zbliżonych umiejętnościach. Jednocześnie stopniowo podnoszona „poprzeczka” tworzy motywującą presję, aby zajęcia stanowiły dla uczestników coraz większe wyzwanie.

Treningi są prowadzone w Warszawie, Siedlcach, Łodzi, Lublinie i Radomiu. Jest możliwość prowadzenia treningów indywidualnych. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie www.defendo.pl

O szczegóły pytajcie w sklepach ATLETA.

Istvan Nagy
Defendo Alliance Polska
www.defendo.pl

Komentarze:
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!
 
Nigdy nie ćwiczyłem nóg i moja sylwetka jest nieproporcjonalna. Teraz zamierzam to zmienić. Co radzisz dla osób, które nigdy w...
Suplement Miesiąca: Izotonik Wysoka temperatura, ciężki intensywny trening, duża ilość wylanego potu te czynniki składają się na znaczące ...
Dzień treningowy który obejmuje plecy, łączy ze sobą czesc barków, czworoboczny i triceps na jednej sesji. W tym numerze opisze tren...
Olej z pestek Dyni (wyciskany na zimno) Stymuluje funkcje gruczołu krokowego prostaty, często stosuje się go w przypadku osób choryc...
Jaką role pełni tłuszcz i jakie są jego właściwości? To dobre pytanie.... Jak wiadomo to co jemy ma wielki wpływ na nasz rozwój...
POCZĄTKI Treningi jako takie zacząłem po przeprowadzeniu się do internatu do Świnoujścia zaraz po szkole podstawowej. Wczesniej była prowizor...